5 tipů pro krásnou nevěstu


 

  

Každá žena touží být krásnou a okouzlující nevěstou, a to nejen v očích ostatních, ale především v těch svých. V tomto článku vám, milé budoucí nevěsty, přináším dávku inspirace od českých a slovenských tvůrců. Jejich šikovné ruce dokážou vytvořit nádherné skvosty pro vaši svatbu. Nakoukněte a nechte se unést na vlně něžné krásy.

 

 

Svatební šperky Mairi

 


Svatební šaty

Lenka Jurigová - Svatební šaty s ručně našívanou krajkou na tělovém tylu

 

1. Okouzlující svatební šaty

Svatební šaty jsou tím nejdůležitějším prvkem celé slavnostní události. Bílé šaty, jak je známe dnes, se staly nedílnou součástí výbavy každé nevěsty až po 2. světové válce. Do konce 18. století si dívky oblékaly pouze svátečnější šaty, které mohly dále nosit na poutě nebo do kostela. Revoluce ve svatebním oblékání proběhla za vlády královny Viktorie v 19. století, která si nechala ušít šaty celé bílé, a všechny ženy začaly toužit po stejné róbě.

 

Bílá barva přitom nebyla vybrána náhodně - symbolizuje (především v křesťanství) čistotu a nevinnost. Za války byly bílé šaty považovány za zbytečný luxus a ženy volily méně nákladný oděv. Až v poválečném období nastala se vzestupem životní úrovně móda dlouhých luxusních bílých šatů, které slouží jen k jednomu výjimečnému okamžiku. 

 

Dyona Dresses - 1, 2, 3

 

Na výběr vysněných šatů se každá těšíme asi nejvíc a věnujeme mu mnoho času. V současné době můžeme experimentovat a volit různé styly, střihy, ale i barvy. Můžeme se také rozhodnout, zda si šaty půjčíme, koupíme, nebo si necháme ušít vlastní. Vybírejte pečlivě, podle svého vkusu a představ. Nezapomeňte vzít v úvahu střih, který je vhodný pro vaši postavu. Ideální šaty jsou takové, které budou perfektně sedět a budete se v nich cítit pohodlně a neodolatelně.

 

Osobní přístup, kvalita materiálů a jejich odborné zpracování - to jsou rysy společné značkám MiaBella, Madora, Lenka Jurigová nebo Dyona. V jejich svatebních salonech na vás bude čekat příjemný předsvatební zážitek.  

 

 MiaBella - 1, 2

 

A pokud nejste štíhlá modelka? Díky speciálním střihům a profesionální práci dokáží návrháři ušít krásné, postavě lichotící šaty v každé velikosti. Dokonce ani jako nastávající maminka se nemusíte vzdát svého snu na dokonalé svatební šaty. 

 

splyvave-svatebni-saty-s-krajkovym-zivutkem

MiaBella  

 

 

Madora - 1, 2, 3

  

2. Rafinovaný podvazek

Krajkový podvazek dnes patří k neodmyslitelným svatebním doplňkům a vezme si jej takřka každá nevěsta. Proč je vlastně součástí svatební tradice? Lidé už ve středověku věřili, že svatební oděv nevěsty přináší štěstí a lásku. Každý se proto snažil získat alespoň jeho kousek. Později se upustilo od tradice trhání šatů a magická síla se vložila do svatebního podvazku. Přibližně ve stejné době se zrodil také zvyk házení svatební kytice.

 

Tradičně se podvazek nosí na pravé noze. Vyrábí se v různých provedeních a pokud chce nevěsta dodržet jednu z tradic a mít na sobě něco modrého, pak právě podvazek je jednou z možností, jak tento zvyk rafinovaně naplnit. Něžná součást spodního prádla může posloužit i jako prvek zábavy novomanželů a svatebčanů.  

Svatební podvazky Bride - 1, 2, 3

 

Romantické podvazky ze značkových krajek, českých broušených korálků, kamínků a perliček vznikají u Bride. Velmi originální podvazky v oblíbeném boho stylu najdete u Bohos (jak sám název značky napovídá). 

 

  

3. Nejkrásnější kytice 

K nejkrásnější nevěstě patří nejkrásnější kytice. Svatební kytice mají původ ve středověké Anglii v době rytířských turnajů. Rytíři nosili květiny dámám, v jejichž jménu bojovali. Tento zvyk se později přenesl od turnaje až k oltáři a zachoval se dodnes. Většina nevěst si kytici schovávala a sušila, poměrně nedávno k nám připutoval z anglosaských zemí rituál házení kytice svobodným kamarádkám.

 

Svatební kytice může mít mnoho podob. Měla by ladit s postavou nevěsty, se svatebními šaty, které už by nevěsta měla mít vybrané, a s celkovým stylem svatby. Pokud nemáte představu, jakou kytici si nechat uvázat, poraďte se o její podobě se zkušenou floristkou. Zřejmě budete potřebovat ještě květiny pro svědkyni, družičky, maminky a babičky a korsáž pro ženicha (tomu se tradičně připíná do klopy tato květinová ozdoba, aby se snadno odlišil od svatebčanů). 

 

 

Balkonika

  

Svatební kytici je vhodné sladit s květinovými dekoracemi v místě obřadu a na svatebních stolech, celá výzdoba bude ucelenější a výsledný dojem nepřekonatelný. Důležité je uzpůsobit volbu květů ročnímu období, protože sezónní květiny jsou kvalitnější, dostupnější a levnější. :) 

 

Nádherné kytice nejen z lučního kvítí vám uváže Balkonika, na svatební vazby v přírodním stylu se zaměřuje Krajinářka. Tyto floristky se s láskou postarají o celou květinovou výzdobu, nazdobí svatební tabuli i oltář. Využívají přitom lokální květiny vypěstované na svých vlastních polích.

 

68710785_894483517592162_7342418837880438784_o

Krajinářka

 

Svatební kytice z umělých květin? Možná jsou pro vás neživé květiny naprosto nemyslitelné. Přesto mají mnoho výhod a současné nevěsty po nich sahají stále častěji. Umělé květiny nezvadnou, budou stále čerstvé a krásné po celý den. Kytici můžete mít připravenou dopředu a nemusíte se stresovat v den svatby. Nehrozí žádné alergie a ve vazbě můžete mít i druhy, které jsou v aktuálním ročním období nedostupné, nebo takové, které se naživo velmi obtížně aranžují.

 

A to nejlepší nakonec - v dnešní době stále populárnější umělé kytice nevypadají uměle. Pokud vyberete tvůrce, který používá kvalitní materiál, jsou květiny k nerozeznání od živých. Svatební kytice potom může být věčně krásnou památkou na váš svatební den. Poznáte na první pohled, že na fotografiích níže nejsou živé květiny? :) 

 

Magaela

 

Nádherné kytice a květinové doplňky vznikají v dílničce slovenské značky Magaela. Kromě pečlivě vybraného materiálu, který pochází z celého světa, používají ve velké míře i přírodní materiál a některé kvítky si také sami barví a upravují. Výrobou květinových dekorací a aranžování a vázaní květin se věnuje také Mishel, která ráda zhotoví doplňky přesně podle přání zákazníka.

 

  

4. Bohémské květinové doplňky

Květiny a věnečky jako součást svatebního účesu jsou v kurzu už několik sezón. Jsou typické především pro svatby ve stylu boho. Boho svatba v sobě kombinuje prvky hippie, etno a gypsy stylu a sází na spojení s přírodou, uvolněný dress code, originalitu a neotřelost. Jsou pro ni typické obřady pod širým nebem nebo v divoké přírodě. 

 

 Magaela

 

Pokud máte šikovnou floristku a zaručené ideální počasí, můžete vsadit na krásnu živých květin. Jestli chcete mít jistotu, že originální ozdoby ve vlasech budou čerstvé i na večerní párty, je praktičtější sáhnout po květech umělých. Jak můžete vidět na fotografiích, jsou jako živé a navíc vám mohou dělat radost i po svatbě. :)

 

Kromě věnečků můžete do účesu zakomponovat květinové hřebínky, čelenky, menší sponky nebo vlásenky. Květinami můžete ozdobit i svoje zápěstí, případně můžete stejnými náramky sladit svědkyni a družičky.

 

Květinové šperky by Mishel

 

5. Šperky pro princeznu i pro vílu

Šperky jsou pomyslnou třešničkou na dortu. :) Ačkoliv šaty jsou první věcí, které si svatebčané na nevěstě všimnou, jsou to právě šperky, které šaty doplní, podtrhnou nevěstinu krásu a ovlivní výsledný dojem. 

 

Při výběru šperků se příliš nevzdalujte od svého oblíbeného běžného stylu. Nenechte se ničím svazovat a spoléhejte na svůj vlastní vkus a pocit. Jste-li romantická duše, zvolte jemné, něžné šperky. Pokud jste ráda středem pozornosti, nebojte se sáhnout po extravagantním modelu. Využijte příležitost a ukažte svou jedinečnou osobnost. Nejdůležitější je cítit se krásně a být sama sebou.

 

Svatební šperky Mairi

 

 

Mairi - svatební náušnice - 09 Mairi - svatební náušnice - 19

Mairi - svatební náušnice - 10 Mairi - svatební náušnice - 18

Mairi - Kolekce svatebních šperků

 

Mairi - svatební hřebínek-08

Mairi - Leanna - svatební hřebínek a náušnice

 

Pod značkou Mairi vyrábím něžné květinové šperky, které probudí půvab každé ženy s romantickou duší. Vhodně doplní krajkové šaty v boho stylu, ale i šaty klasické nebo princeznovské. 

 

Nevíte si rady s výběrem svatebních šperků? Inspirujte se v mém malém svatebním průvodci Jak vybrat svatební šperky. 

 

Mairi 

 

Na závěr

Každý snoubenecký pár má svůj vlastní příběh, svou vlastní představu o tom, jaká by jeho svatba měla být. Elegantní, uvolněná nebo tak trochu praštěná? Na zámku, v jabloňovém sadu nebo uprostřed lesů? V rodinném kruhu nebo v obležení přátel?

 

Ať už bude svatba jakákoliv, důležité je, aby věrně odrážela osobnosti novomanželů. Zorganizujte ji přesně podle svých přání. Vyhrajte si s výběrem všech nezbytných prvků a doplňků. Zaměřte se na detaily, protože celek se skládá z detailů. Právě totiž vytváříte vzpomínky, ke kterým se budete s láskou vracet nejen vy, ale také všichni vaši přátelé a svatebčané. 

 

 

Mirka 

 

Použitý zdroj 1,  zdroj 2, zdroj 3, zdroj 4, zdroj 5, zdroj 6, zdroj 7.

 

 

Svatební šperky Mairi

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení