Vzorník krystalů


 

Při výrobě šperků používám dva typy krystalů - české broušené krystaly nebo krystaly Preciosa® Components. Jaký je mezi nimi rozdíl?

 

 

Mairi - vzorník krystalů

České broušené krystaly (vlevo) a Preciosa® Components (vpravo)

 

České broušené krystaly 

České broušené krystaly jsou tradiční české korálky, tzv. ohňovky (název je odvozen od jejich leštění ohněm). Mají oválný tvar, oproti Preciosa® Components krystalům nejsou tolik lesklé, na druhou stranu nabízejí i zajímavé matné povrchové úpravy. 

 

 

Mairi - vzorník krystalů 2

České broušené krystaly (vlevo) a Preciosa® Components (vpravo)

 

 

Preciosa® Components krystaly

Firma Preciosa, a. s. je přední světový výrobce skla. Specializuje se na strojově broušené krystaly a klenotnické kameny, které jsou po staletí vyráběny v Čechách v Jablonci nad Nisou. Precizní výbrus zaručuje dokonalý a oslnivý třpyt každého krystalu. Ve slunečním svitu i ve svitu lamp vytvářejí krásné odlesky a tahle hra barev vám přímo učaruje.  

 

 

Mairi - vzorník krystalů_1

Preciosa® Components

 

Vzorník krystalů 

Standardně mívám větší zásoby různých barev, především Preciosa® Components krystalů. Není bohužel v mých silách vytvořit vzorník - obsahoval by desítky, možná stovky barev, které ale nejsou vždy k dispozici. Proto pokud se nedohodneme jinak, při výrobě šperku používám vždy takové barvy, které co nejvíce ladí s květinkami (barvy květů a krystalů nejsou nikdy zcela totožné).

 

Mairi - vzorník krystalů 2_1

Krystaly v barvě Crystal (vlevo) a Crystal AB (vpravo)

 

Často vás zajímá rozdíl mezi odstíny Crystal a Crystal AB - odstín Crystal je průhledný a čistý, bez barevných odlesků, zatímco odstín Crystal AB (Aurora Borealis) je průhledný a díky částečnému pokovení hází duhové odlesky (hlavně do modra a do žluta).

 

 

Mairi květinkové náušnice z oceli -07

Příklad náušnic s českými broušenými krystaly

 

 

Mairi - květinové náušnice pivoňkové s růžemi 4

 Příklad náušnic s Preciosa® Components krystaly

 

 

 

Chtěli byste si nechat zhotovit šperk přesně podle vašich přání? Pokračujte prosím dál.

 

   

VÝROBA ŠPERKŮ NA ZAKÁZKU

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení