Swarovski krystaly


 

Kdo by neznal pojem SWAROVSKI!

 

Společnost Swarovski je přední světový výrobce broušeného křišťálu. Kromě svých vlastních šperků nabízí také širokou paletu křišťálových komponentů Swarovski Elements. Mnoho módních návrhářů a výrobců šperků si tyto kamínky oblíbilo pro jejich precizní výbrus, velký výběr barev, tvarů, velikostí a povrchových úprav. Také já jsem se zamilovala do jejich neskutečného lesku a velmi ráda jimi dekoruji své šperky.

 

Mairi_Swarovski_krystaly

  

Jak je to s certifikátem pravosti 

Krystaly odebírám pouze od prodejců, kteří vlastní certifikát autorizovaného prodejce Swarovski Elements. Pro výrobu produktů, které obsahují originální krystalové komponenty Swarovski, nepotřebuji žádnou smlouvu se společností Swarovski, neboť tyto činnosti spadají pod rámec svobody podnikání a odpovědnosti.

 

Společnost Swarovski vydává certifikáty o autentičnosti pouze k finálním výrobkům (jako jsou konkrétní šperky nebo hodinky), nikoli k jednotlivým krystalovým komponentům (tedy k těm, které při výrobě používám).

 

 

Mairi_Zima_v_odstínech_něhy-01

Náušnice s krystaly Swarovski Elements

 

 

Z uvedeného vyplývá, že všichni můžeme svobodně vyrábět šperky s originálními krystalovými komponenty Swarovski.

 

Je možné uzavřít se společností Swarovski licenční smlouvu a získat oprávnění využívat označení „Made with Swarovski Elements”. V současné době nemám prostředky pro uzavření této smlouvy, a proto značka Mairi nemá vlastní certifikát pravosti „Made with Swarovski Elements", ačkoliv používám originální krystaly od prověřených dodavatelů (mohu doložit).

 

Příklady šperků s krystaly Swarovski Elements

 

 

Společnost Swarovski umožňuje tvůrcům používat své vlastní etikety potvrzující použití originálních krystalů Swarovski. Musí se přitom řídit „Pokyny pro používání značky Swarovski" a nejedná se o oficiální potvrzení o autentičnosti ze strany společnosti Swarovski.

 

Moje etikety, označení a informace uvedené u prodávaných výrobků splňují všechny požadavky těchto pokynů. Nejaktuálnější verzi Pokynů pro používání značky Swarovski naleznete na oficiálních stránkách, v české verzi např. zde.

 

Mairi květinkové náušnice z oceli -02

Náušnice s krystaly Swarovski Elements

 

Odstíny Crystal a Crystal AB

Často se mě ptáte, jaký je rozdíl v barvě Crystal a Crystal AB. Níže jsou použity oficiální ilustrace výrobce.

 

Odstín Crystal je průhledný, bez barevných odlesků. Odstín Crystal AB (Aurora Borealis) je průhledný a díky částečnému pokovení hází duhové odlesky (hlavně do modra). 

  

 

Kapky Swarovski (zakončení náušnic) Crystal a Crystal AB

  

  

SWAROVSKI XIRIUS Chaton 1088 SS 39 Crystal F SWAROVSKI XIRIUS Chaton 1088 SS 39 Crystal AB F

  

Šatony Swarovski (středy kvítků) Crystal a Crystal AB.

 

  

Mairi-svatební náušnice-01

Náušnice s krystaly Swarovski Elements

(ve středech květů jsou šatony v odstínu Crystal, kapky jsou v odstínu Crystal AB)

  

Perly Swarovski

Společnost Swarovski vyrábí také perly. Tyto kvalitní imitace pravých perel mají skleněné jádro a jsou vysoce lesklé a hladké. Jejich inovativní povrchová úprava zajišťuje odolnost proti poškrábání, parfémům a UV záření. 

 

Mairi - pozlacené ivory svatební květinové náušnice-02

Náušnice s perlami Swarovski Elements

 

Swarovski je synonymem kvality, lesku a luxusu. Ozdobte se šperky se Swarovski krystaly a sledujte, jak z vás nikdo nespustí oči.

 

 

Navštívit květinové šperky - od Evy

 

 

Zdroj ilustrací: koralky.cz