O Mairi


  

Mairi je bytost snící a milující,

co by nejraději žila na samotě u lesa.

Nerada se fotí, umí být náladová, vyhovuje jí její stereotyp.

Nikdy jí neomrzí pohled do bezelstných psích očí.

Má ráda jemnou vůni jarních stromů, modrou oblohu se sněhobílými oblaky, jasná letní jitra.

Pivoňky, vlčí máky v polích a luční kvítí.

Přírodu a její nespočetné podoby.

Teplo a slunce především...

 

 

Mairi Mirka Halíková

  

 

Můj příběh

Na začátku byla touha vyrobit si šperky na vlastní svatbu. Takové, které splní barevné zadání a zaručí, že žádná jiná nevěsta nebude mít nikdy stejné. A povedlo se - souprava byla sice jednoduchá a nedokonalá, ale i tak jsem na ni byla patřičně hrdá. Psal se rok 2011 a já jsem věděla, že tvořit chci dál.

 

 

Mairi

 

 

Tvořit jsem chtěla dál

Zprvu jsem vyráběla korálkové náramky, pokračovala jsem háčkovanými náhrdelníky a korálkovou výšivkou, zkoušela jsem různé další techniky. Dnes se věnuji především výrobě květinek z polymerových hmot.

 

Práce s tvárnou polymerovou hmotou je ve světě rozšířená a velmi oblíbená, existuje bezpočet obecných i konkrétních návodů, ze kterých jsem na začátku své květinové cesty vycházela. Znáte polymerové hmoty? Zkoušeli jste s nimi někdy pracovat? Je to úžasný relax, určitě to zkuste. :)

 

 

Miluju

 

 

Každou květinku pro vás tvořím ručně

Postupem času jsem si našla vlastní směr. Přizpůsobila a vymyslela jsem si vlastní postupy, vyvinula jsem si vlastní techniky míchání barev a zdobení květů, můj rukopis je rozpoznatelný.

 

Každou květinku tvořím v ruce, bez použití vytlačovacích formiček nebo květinových vykrajovátek... (Kdyby vás zajímalo víc, mrkněte sem :)) 

 

 

Ze života Mairi

 

 

V mé malé dílně vznikají šperky elegantní i romantické, výrazné i jemné, vílí i svatební. S největší trpělivostí pro vás tvaruji každý okvětní lístek, s citem vybírám každou barevnou kombinaci.  Soustředím se na harmonii tvarů i barev, na celkovou atmosféru, kterou šperk promlouvá ke svému okolí.

 

 

Z mého života

 

 

Jsem perfekcionistka

Stále objevuji a zkouším... Při navrhování se inspiruji nejen krásami a proměnami přírody, ale vlastně vším kolem sebe. A vaše vlastní nápady? Ty jsou pro mě vždy výzvou a nestačím se divit, jaké krásy z vašich přání vznikají.

 

Jsem rozená perfekcionistka. S každým výrobkem musím být spokojená po všech stránkách - teprve pak může letět k vám, aby vám přinesl potěšení a dělal vám radost.

 

 

O Mairi

 

 

Moje sny

Jsem hrdá máma tří malých dětí, mám skvělého muže a úžasného zlatého retrívra. Před pár lety se mi splnil velký sen - přestěhovali jsme se z města na venkov, do starého domečku s malou zahrádkou, na samém okraji vesničky nedaleko Plzně. 

 

Další můj sen je tvořit ve svobodě a volnosti to, co mě baví a naplňuje. Mým posláním je přinášet nám ženám do života jemnost a něhu pro potěchu očí i duše. Pomáhat nám rozzářit se a cítit se krásně a půvabně, pečovat o naše romantické já.

 

Tento sen se mi díky vám také plní...

  

 Mairi Mirka Halíková

  

 

Děkuji vám všem, kteří podporujete malou českou ruční tvorbu. 

 

Mirka - Mairi

 Mirka_podpis

  

 


 

Inspirace Dívčí sen Svatebního magazínu Moliere

12/2022

 

Inspirace Krásná geometrie Svatebního magazínu Moliere

12/2022

 

Článek o polymerech ve Fler magazínu

11/2022

 

Rozhovor pro rádio Blaník v pořadu Zlaté české ručičky

12/2020

  

Článek o výrobě brože ledňáčka ve Fler Magazínu

5/2017

 

Rozhovor pro Fler Magazín (ještě pod mou první značkou Myšové)

9/2016

 

Článek o korálkové výšivce ve Fler Magazínu

6/2014

 

 

 

Ke šperkům

 

Zpět do obchodu