Oznámení - dočasně prodlužuji dobu dodání šperků na objednávku a na zakázku na 3 týdny (z kapacitních důvodů). Děkuji za pochopení a za veškerou vaší dosavadní přízeň. ♡

O Mairi


  

Mairi je bytost snící a milující,

co by nejraději žila na samotě u lesa.

Nerada se fotí, umí být náladová, vyhovuje jí její stereotyp.

Nikdy jí neomrzí pohled do bezelstných psích očí.

Má ráda jemnou vůni jarních stromů, modrou oblohu se sněhobílými oblaky, jasná letní jitra.

Pivoňky, vlčí máky v polích a luční kvítí.

Přírodu a její nespočetné podoby.

Teplo a slunce především...

 

1000_klen58vnbs

  

Moje svatba


 

Na začátku byla touha vyrobit si šperky na vlastní svatbu. Takové, které splní barevné zadání a zaručí, že žádná jiná nevěsta nebude mít nikdy stejné. A povedlo se - souprava byla sice jednoduchá a nedokonalá, ale i tak jsem na ni byla patřičně hrdá. Psal se rok 2011 a já jsem věděla, že tvořit chci dál.

 

 

Tvořit jsem chtěla dál 


 

Zprvu jsem vyráběla korálkové náramky, pokračovala jsem háčkovanými náhrdelníky a korálkovou výšivkou, zkoušela různé další techniky. Dnes se věnuji především výrobě květinek z polymerových hmot.

 

Práce s tvárnou polymerovou hmotou je ve světě rozšířená a velmi oblíbená, existuje bezpočet obecných i konkrétních návodů, ze kterých jsem na začátku své květinové cesty vycházela.

 

Postupem času jsem si našla vlastní směr. Přizpůsobila a vymyslela jsem si vlastní postupy, vyvinula jsem si vlastní techniky míchání barev a zdobení květů, můj rukopis je rozpoznatelný.

 

 

IMG_20200925_113241-01

 

Jsem perfekcionistka


 

V mé malé dílníčce vznikají šperky elegantní i romantické, výrazné i jemné, vílí i svatební. S největší trpělivostí tvaruji každý okvětní lístek, s citem vybírám každou barevnou kombinaci.

 

Soustředím se na harmonii tvarů i barev, na celkovou atmosféru, kterou šperk promlouvá ke svému okolí. Stále objevuji a zkouším, co dokážu. Při navrhování se inspiruji nejen krásami a proměnami přírody, ale vlastně vším kolem sebe.

 

Jsem rozená perfekcionistka, s každým výrobkem musím být spokojená po všech stránkách, teprve pak jej mohu vypustit do světa.

 

 

Mé sny


 

Jsem také hrdá máma tří malých dětí, mám skvělého muže a neuvěřitelně veselého zlatého retrívra. Před dvěma lety se mi splnil velký sen - přestěhovali jsme se z města na venkov, do starého domečku s malou zahrádkou, na samém okraji vesničky nedaleko Plzně. 

 

Podtrhnout jedinečný půvab každé z nás, prohloubit víru ve svou vlastní krásu, cítit se sebevědomá a obdivovaná - pokud tohle moje výrobky dokážou, můžu být šťastná.

 

 

Děkuji vám všem, kteří podporujete malou českou ruční tvorbu. 

 

Mirka - Mairi

 

  

Ke šperkům

 

 


 

Rozhovor pro rádio Blaník v pořadu Zlaté české ručičky (12/2020)

Rozhovor pro Fler Magazín (ještě jako Myšové - 9/2016)

Článek o korálkové výšivce ve Fler Magazínu (6/2014)

Článek o výrobě brože ledňáčka ve Fler Magazínu (5/2017)

 

 
IMG_20200502_175721-01