Jak vybrat svatební šperky Mairi


 

Svatba je jako kouzelná pohádka. Půvabná víla, mužný princ a romantický příběh velké lásky končící polibkem za zvuku kostelních zvonů...

 

Každá žena touží být krásnou a okouzlující nevěstou, a to nejen v očích ostatních, ale především v těch svých. Má vybrané vysněné šaty, vyhlédnutý perfektní účes, o kytici už má také jasno a pokukuje po květinkových špercích. Jaké přesně zvolit, aby dokonale podtrhly její krásu?

   

Sepsala jsem pro vás několik rad a doporučení, které vás provedou výběrem svatebních šperků z dílny Mairi. Nejdůležitější je promyslet tři základní věci:

  1. Typ šperku - náušnice, náhrdelník, náramek, ozdoba do vlasů
  2. Barva kovu - stříbrná, zlatá
  3. Barva květů - bílá, v barvách svatby

 

Mairi 0215

Náušnice Belicia, foto: Michaela Smetanová

 

 

1. Typ šperku

Při výběru šperků se řiďte barvou a stylem svatebních šatů. To znamená, nejprve najděte ty správné šaty a až potom ty správné šperky. Obrácený postup by mohl být poněkud složitější. :) Úplně nejlepší je zkoušet šperky přímo ve svatebních šatech.

 

V jednoduchosti je krása. Aby celkový dojem nebyl přeplácaný, pamatujte na heslo „méně je někdy více” a doplňky vybírejte s rozvahou. Držte se také pravidla, že čím jednodušší obléknete šaty, tím výraznější můžete zvolit šperky. Výstřih šatů hraje důležitou roli při volbě náhrdelníku. Pokud je hodně zdobený (nebo sahá až ke krku), místo náhrdelníku zvolte jen náušnice.

 


Mairi 0199

Pozlacená svatební sada Mairi, foto: Michaela Smetanová

 

  

a. Náušnice

Náušnice patří mezi nejoblíbenější šperky a na rozdíl od náhrdelníku nebo náramku si je vezme snad každá nevěsta.

 

Květinkové svatební náušnice jsou velmi oblíbené pro svou jemnou eleganci, čistotu a přírodní motivy. Hodí se takřka ke všem šatům, jak krajkovým v boho stylu, tak i k šatům princeznovským z luxusních materiálů.

 

Dlouhé bohaté náušnice vyniknou jako solitérní šperk. Doplní jakýkoliv výstřih a hodí se k různým účesům - od nedbalých drdolů s volnými pramínky vlasů po rozvolněné copy. Zkombinovat je můžete s ozdobami do vlasů ve stejném designu.

 

 Náušnice Belicia, Gema II a Guiliane

 

 

Menší trojkvítky nebo růžičky využijete v případě, když běžně větší náušnice nenosíte a necítila byste se v nich dobře nejspíš ani ve svatební den. Jsou naprosto univerzální a nosit je můžete i po svatbě. Podle typu výstřihu můžete přidat i drobný přívěsek na krk se stejnými květy.

 

 

 

b. Náhrdelník

náhrdelníku rozhoduje především výstřih šatů. 

 

  • K šatům bez ramínek si můžete vzít v podstatě jakýkoliv náhrdelník a vždy budete vypadat božsky. 
  • Šaty s výstřihem do V krásně doplní náhrdelník s (podlouhlým) přívěskem, který opticky okopíruje výstřih.
  • Krajkové šaty a šaty výrazně zdobené v oblasti ramen můžete ponechat bez náhrdelníku. Nechte vyniknout samotné krajce a zdobení a zaměřte se na náušnice.

 

Mairi 0136

Pozlacená svatební sada Mairi, foto: Michaela Smetanová

 

 

c. Náramek

Náramek představuje nenápadný, jemný doplněk ostatních šperků. Hodí se především k šatům bez rukávů nebo s tříčtvrtečními rukávy. 

 

Náramky patří obecně mezi více namáhané šperky (oproti např. náušnicím) a je potřeba na to při nošení myslet - zacházet s nimi opatrně, aby se květy neponičily. Na zakázku je možné vyrobit i náramek bez květů, jen s krystaly a korálky.

 

Náramek Gisele a náramek Mairi

 

 

d. Ozdoba do vlasů

Hřebínky, vlásenky a věnečky jsou v dnešní době velmi oblíbené a žádané. Zásadou je opět nepřehánět to s množstvím ozdob a sladit je s ostatními šperky.

 

 Hřebínek Leanna a vlásenky Sonia

 

 

e. Sada šperků

Při pořizování více šperků se řiďte pravidlem, že vše by mělo dohromady ladit stylem i barvou kovu a dominovat by měl nejlépe jen jeden šperk. K honosným náušnicím postačí decentní náhrdelník a obráceně. Standardně mám v nabídce svatební sady menších šperků, ale ráda pro vás zhotovím i větší set na přání.

 

Sada šperků Rosie, Mairi a Mairi se slzičkami

 

 

2. Barva kovu

 

Mairi - pozlacené náušnice Ygraine s květinkami-01

Pozlacené náušnice Ygraine

 

 

3. Barva květů

Zatímco tradice velí, že nevěstina róba a doplňky musí být bílé, dnešní nevěsty se nebojí sáhnout po barvách a vnést tak do svého vzhledu jedinečnost a osobitost.

 

Květy můžeme nakombinovat podle barev vaší kytice a vaší svatby, šperky ponesou decentní náznak barvy nebo můžou být pestřejší. Jen je třeba dát pozor na to, aby celkový vzhled nepůsobil příliš chaoticky. Oblíbenou variantou jsou bílé trojkvítky s barevnými třpytivými šatony. 

 

Mairi - náušnice trojkvítky s barevnými středy

Náušnice Mairi s barevnými středy

 

 

Moje rady?

  • Nenechte se ničím svazovat. Vybírejte podle svého srdce a spoléhejte na svůj vlastní pocit, ukažte svou jedinečnou osobnost.

 

  • Jste-li romantická duše, zvolte jemné, něžné šperky. Pokud jste ráda středem pozornosti, nebojte se sáhnout po výraznějším modelu.

 

  • Svatební den je dlouhý, vezměte si na sebe jen to, v čem se budete cítit pohodlně. Ujistěte se, že šperky nejsou příliš těžké a podpatky příliš vysoké. I v pohodlných doplňcích budete vypadat skvostně. :) 

 

 

Stále váháte? Napište mi a vybereme šperk přesně podle vašich představ.

 

 

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE