Jak vybrat svatební šperky


 

 

Pokud se právě, milé budoucí nevěsty, trápíte výběrem správných svatebních šperků, přináším vám tohoto malého průvodce. Odložte na chvilku stres, vydechněte, nasajte tu krásnou atmosféru a inspirujte se. Třeba vám několik jednoduchých pravidel a rad pomůže výběr usnadnit. Nepřicházím s ničím novým, jsou to obecně známá doporučení. :)

 

Svatebními přípravami začala moje cesta k výrobě šperků. Tradiční doplňky ze svatebních salonů mě nijak neoslovily, zatoužila jsem vyrobit si je sama. Takové, které splní barevné zadání a zaručí, že žádná jiná nevěsta nebude mít nikdy stejné. A povedlo se - souprava byla sice velice jednoduchá a nedokonalá, ale i tak jsem na ni byla patřičně hrdá.

  

   

Zdroj fotografií: alowcountrywed.com

 

 

BUTTON_v1

   

Svatební šaty

Při výběru šperků se řiďte barvou a stylem svatebních šatů. To znamená, nejprve najděte ty správné šaty a až potom ty správné šperky. Obrácený postup by mohl být poněkud složitější. :) Úplně nejlepší je zkoušet šperky přímo ve svatebních šatech, protože například ihned vidíte, jak ve výstřihu vypadá náhrdelník.

 

obrázek pinu karuselu 0  Ana Rosa

Zdroj fotografií: Pinterest

 

Jacobsen_62.jpg

Zdroj fotografie: abigailberge.com

 

Podle barvy šatů zvolte materiál a barvu šperků.

 • Čistě bílé šaty rozzáří náhrdelník a náušnice se stříbrným základem. Hodí se k nim také pastelové barvy, které v ideálním případě slaďte s barvou kytice a s barvou vaší svatby.
 • Šaty krémové (smetanové, ivory, slonová kost) vyniknou se šperky ze zlata a z růžového zlata a obecně s teplejšími odstíny.
 • V případě tmavých šatů použijte šperky ve světlých odstínech. 

  

Vintage autumn inspired elopement

Zdroj fotografií: greenweddingshoes.com

 

O spojení sněžně bílé a zlaté barvy se obvykle ve svatebních průvodcích nepíše. Já osobně tuto kombinaci miluji. Pokud nebudou nevěstiny bílé šaty zdobené stříbrnými aplikacemi, nevidím problém oslnit zlatými šperky. Když bude navíc zlatý i snubní prsten, bude to dokonalost sama.

 

ALL ABOUT ROMANCE HERMIONE | Botanical Back Necklace 

Zdroj fotografií: Pinterest

 

V jednoduchosti je krása. Aby celkový dojem nebyl “přeplácaný”, soustřeďte se na všechny detaily svatebních šatů a zamyslete se, jak vše zharmonizovat. Držte se pravidla, že čím jednodušší obléknete šaty, tím výraznější můžete zvolit šperky.

 • K šatům honosným a třpytivým, s vlečkou a závojem postačí jednoduché decentní šperky. Důležitá je barevnost zdobení šatů - je-li zdobení stříbrné, šperky se stříbrným kovem budou to pravé.
 • U jednodušších šatů čistého střihu nic nezkazíte výraznějšími a zajímavějšími šperky.
 • Výstřih šatů hraje důležitou roli při volbě náhrdelníku. Pokud je hodně zdobený, místo náhrdelníku zvolte jen jednoduché náušnice.

 

   bhldn spring 2015 bridal one shoulder beaded tulle champagne draped wedding dress raquel closeup -- BHLDN Spring 2015 Wedding Dresses | Wedding Inspirasi #wedding #weddings #bridal #weddingdress #weddingdresses #bride #fashion ~

Zdroj fotografií: weddinginspirasi.com

 

Svatební účes 

Zaměřte se na účes, který máte na svatbu naplánovaný, nejlépe i vyzkoušený. 

 • Vyčesaný drdol v klasickém stylu bude výborně ladit s výraznými, luxusními visacími náušnicemi.

 

  Gold Earrings Gold Bridal Earrings Crystal by ABitofLoveWedding

Zdroj fotografií: Pinterest

 

Delphinium Earrings (White with Ivory Accents) â Edera | Couture Lace Bridal Jewelry & Accessories

Zdroj fotogrfie: ederajewelry.com

 

 • Vlny a neutažené copy, typické pro obřady pod širým nebem, můžete dozdobit ležérnějšími romantickými šperky.

  

2019-01-07_0152.jpg

Zdroj fotografie: josieengland.com

 

 • Ozdobné sponky, hřebínky, čelenky a květinové věnečky jsou v dnešní době velmi oblíbené a žádané. Zásadou je opět nepřehánět to s množstvím ozdob.

 

Zdroj fotografie: Pinterest

 

Náhrdelník 

O náhrdelníku rozhoduje především výstřih šatů. 

 • K šatům bez ramínek si můžete vzít v podstatě jakýkoliv náhrdelník a vždy budete vypadat božsky. Oblíbené jsou náhrdelníky perličkové a jestli se toho nebojíte, ozdobte se nějakým unikátním nápaditým šperkem.

 

bride putting on pearl necklace

bride holding big bouquet

Zdroj fotografií: nicolejansmaphotography.com

 

 a bold blue geode necklace for something blue, a great idea for a daring bride statement back necklace with blue geodes, blue rhinestones and pearls for an open back dress

Zdroj fotografií: crazyforus.com

 

 • Šaty s výstřihem do V krásně doplní náhrdelník s podlouhlým přívěskem, který opticky okopíruje výstřih.

 

Match a pendant necklace with the width of your neckline's "V," say Heidi and Violet Johnson. "[Choose] a smaller one for a narrow plunge and larger ones for wider Vs," they say. "And be careful not to select a necklace that is too longâit will compete with the neckline."

Zdroj fotografie: marthastewartweddings.com

   

 • Krajkové šaty nebo šaty výrazně zdobené v oblasti ramen můžete ponechat bez náhrdelníku. Nechte vyniknout samotné krajce a zdobení a zaměřte se na náušnice.

 

Boho wedding earrings for bride bridal earrings chandelier image 6

 Zdroj fotografií: etsy.com

 

Mairi-květinové ocelové náušnice-04

Svatební náušnice Mairi 

 

Náušnice

Náušnice patří mezi nejoblíbenější šperky a na rozdíl od náhrdelníku nebo náramku si je vezme snad každá nevěsta. Klasickou volbou jsou jednoduché pecky nebo drobné visací náušnice, např. diamantové.

 

Zdroj fotografie: stylemepretty.co

 

Zdroj fotografie: stylemepretty.com

 

Zdroj fotografie: Pinterest

 Mairi-květinové ocelové náušnice-01

Svatební náušnice Mairi

 

Při výběru náušnic zohledněte tvar vašeho obličeje. Ženám s kulatým obličejem opticky protáhnou tvář dlouhé náušnice. Naopak širší typy náušnic jsou vhodné pro ženy s úzkým obličejem. 

Náušnice určitě slaďte s náhrdelníkem, případně i s náramkem. Při pořizování svatebního setu mějte na paměti, že dominovat by měl vždy jen jeden šperk. K honosnému náhrdelníku postačí decentní náušnice a obráceně.

 

bride adjusting hair

Zdroj fotografií: nicolejansmaphotography.com

 

The ADELIE Gold Drop Earrings

Zdroj fotografie: Pinterest

 

Náramek

Náramek představuje nenápadný, jemný doplněk ostatních šperků. Hodí se především k šatům bez rukávů nebo s tříčtvrtečními rukávy. 

 

Zdroj fotografií: nicolejansmaphotography.com

 

Braut Armband im Boho Glam Stil fuer die Hochzeit RENOIR - art deco opal bridal bracelet, bohemian wedding bangle

Zdroj fotografií: Pinterest

 

Použijte barvy

Zatímco tradice velí, že nevěstina róba a doplňky musí být bílé, moderní nevěsty se nebojí sáhnout po barvách a vnést tak do svého vzhledu jedinečnost a osobitost. Můžete použít například barevné drahé kameny, barevnou bižuterii, květinové ozdoby do vlasů nebo dokonce barevné šaty. Jen dávejte pozor, aby celkový vzhled nepůsobil příliš chaoticky.

 

Modern Zircon Wedding Earrings with Jewel and Beading #HG18014 #cocomelody #weddingearrings #bridalearrings #weddingjewelry Graceful Flower Wedding Earrings with Beading #HG18003 | Cocomelody #cocomelody #weddingearrings #bridalearrings #weddingjewelry Eye-catching Crochet Wedding Earrings with Jewel #HG18004 | Cocomelody #cocomelody #weddingearrings #bridalearrings #weddingjewelry

Zdroj fotografií: Pinterest

 

Svědkyně a družičky

Nejkrásnějším klenotem svatby je bezpochyby nevěsta. Nezapomeňte ale na další důležité dámy, bez kterých by se váš sen nemohl stát skutečností. Odměňte se svědkyni a družičkám za jejich pomoc při přípravách a vyberte jim dárky, které si zamilují. Mohou to být třeba barevně a stylově sladěné šperky, kterými se v den svatby ozdobí. Navíc je mohou nosit i po svatbě a stále si tak připomínat jednu z nejvýznamnějších událostí vašeho života.

 

TIPY NA DÁRKY od Evy

 

 

Bridal-and-BridesmaidsAccessories

Zdroj fotografie: tulleandchantilly.com

 

Zdroj fotografie: zena.sme.sk

 

Pohodlnost je důležitá

Svatební den je dlouhý, vezměte si na sebe jen to, v čem se budete cítit pohodlně. Ujistěte se, že šperky nejsou příliš těžké a podpadky příliš vysoké. I v pohodlných doplňcích budete vypadat skvostně. :)

  

The Art of the Pivot: What to Do When Your Best-Laid Plans Don't Work Out   Accessories is like the last sparkle to the whole outfit. Fashion accessories not only represent the mens style but also the uniqueness of each individual. The accessorized outfit can show the characteristic of a man. Try to match the pocket square or gemstone crafts with your dapper daily idea. Find the nice fashion outfits for this season. #trendingclothes #howtobeagentleman #simplegift #nicefalloutfits #personalizebracelet #styletip #azurorepublic #gemstonebracelet

Zdroj fotografií: Pinterest

Rada na závěr 

Nemá smysl brát si šperky, které se k vám nehodí. Nenechte se ničím svazovat a spoléhejte na svůj vlastní vkus a pocit. Jste-li romantická duše, zvolte jemné, něžné šperky. Pokud jste ráda středem pozornosti, nebojte se sáhnout po extravagantním modelu. Využijte příležitost a ukažte svou jedinečnou osobnost. Zvolte vlastní originalitu a svatební den si užijte podle svého. Ať máte dlouho na co vzpomínat.

A užívejte si i každičkou chvilku strávenou ať už výběrem náušnic, náhrdelníku, šatů, květinové výzdoby nebo hudby... Zkrátka celé plánování vašeho dne. Protože čas tak rychle letí... Věřte mi, vím, o čem mluvím. :)

 

Mirka 

 

Mairi_s_logem_02

 

 

IG_BUTTON

 

Použitý zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3, zdroj 4.